Блог

Терміни для професійного опису смаку кави.

Хочемо з вами поділитися найпоширенішими термінами, які найчастіше використовують кавові гіки, або які ви можете почути у вашій улюбленій кав'ярні.

Поїхали!

1. Аромат
Кавовий аромат тісно пов'язаний з кислотністю і смаком напою. Аромат кави багато в чому залежить від того, наскільки свіжий напій. найсильніший аромат у щойно обсмаженої та меленої кави. Дегустатори оцінюють інтенсивність аромату, яка може бути слабкою, помірною, сильною, яскравою. Поряд з благородними ароматами вони відрізняють і негативні запахи кави: запліснілий, брудний, зіпсований і т.д. 

2. Смак
Формується хімічним складом кави смак є найголовнішою категорією при оцінці кавового напою. Одночасно він і найскладніший, через те, що інші категорії (кислотність, повнота, аромат) базуються і залежать від нього.

3. Кислотність
Це один з основних специфічних термінів, що вживаються для характеристики кави. Він означає приємну гостроту смаку, підкреслює високу якість напою. Кислотність не має нічого спільного з кислим смаком, властивим для кави гірких сортів, а також погано обсмаженого. Вона стає менш вираженою при сильному обсмажуванні зерен.

4. Букет
Букетом напою називають сукупність смаку та аромату. Стосовно кави, букет - це поєднання аромату, смаку і післясмаку, що досягається в результаті змішування в певних пропорціях різних сортів кави. Для отримання необхідного букета використовують сорти кави, що доповнюють один одного.

5. Післясмак
Ця категорія була порівняно недавно введена в обіг дегустаторів кави. Післясмак - це смакові тони, які відчуваються після того, як кава випита. Насичені, екстрактивні кавові напої мають яскраво вираженим смаком.

  1. Повнота
Насиченість, екстрактивність, консистенція, порівняльна щільність, повнота - це синоніми, що позначають одне і те ж поняття. Існує простий спосіб, щоб визначити ступінь повноти кави: додати до нього молоко. Якщо після цього у напої переважає смак молоко, то кава легка. Якщо, попри молоко, домінує все ж кавовий смак, то кава насичена і повна. На повноту кави впливає і спосіб збору зерен, і їх обробка, і обсмажування, і інші технологічні особливості.

7. Баланс
Цей термін дегустатори застосовують до кави, у якій одні смакові характеристики та відтінки не переважають над іншими. При цьому напій повинен бути досить складним. Визначаючи каву як "збалансовану", або "гармонійну", мають на увазі перш за все єдність і врівноваженість її смакових компонентів.

Сподіваємося, що після цієї статті вам буде набагато легше розуміти терміни, які ви так часто бачите на упаковках з кавою.

Обсмаження
Made on
Tilda